ZNANSTVENA AVANTURA
Autor: Anamarija Ivković, 2. 5. 2023.

ZNANSTVENA AVANTURA

KAMP ZA DAROVITE UČENIKE ZADARSKE ŽUPANIJE, KLINČA SELA

Od 12.4.2023 do 15.4.2023 održao se zimski kamp za darovite učenike Zadarske županije u Klinča Selima.

Kamp je održan o okviru projekta „Znanstvena avantura“ pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i Općine Klinča Sela.

Prirodoslovno-grafička škola Zadar je partner udruzi Eduka-centar lokalnog razvoja, zajedno sa Fakultetom strojarstva i brodogradnje iz Zagreba, Institutom Ruđer Bošković i Prirodoslovno-matematičkim fakultetom iz Zagreba.

Predsjednica udruge dr. sc. Renata Kobetić sa Instituta Ruđer Bošković se potrudila da darovitoj djeci Zadarske županije priušti nezaboravno iskustvo u Klinča Selima.

Kampu je prisustvovalo 27 darovite djece Zadarske županije.

Nastavnice Ana Šimurina, prof.geografije i talijanskog jezika i Josipa Stipanov, prof.fizike iz Prirodoslovno-grafičke škole su održale 3  dvosatne radionice za darovite učenike od 5.do 8.razreda osnovnih škola Zadarske županije.

Radionice su držali profesori i znantvenici sa FSB-a iz Zagreba, sa PMF-a Zagreb, Instituta Ruđer Boškovć, kao i brojni volonteri, nastavnici i studenti.

S nama u Klinča Selima su bili učenici iz Starigrada, Zemunika, Bibinja, Biograda na moru, Benkovca i naravno Zadra.

Kroz 16 radionica iz područja STEM-a djeca su nadograđivala svoja znanja, stjecala nova znanja, otkrivala što ih zanima više…jednostavno uživala.

U radionicama iz kemije, biologije, VR-a, fizike,arhitekture,meteorologije i španjolskog jezika su sudjelovala aktivno i pokazala zavidne vještine.

Posjetili smo i tvornicu Jana gdje nas je ravnatelj tvornice poveo u obilazak.

Djeca su izrazila želju da ponovno dođu u Klinča Sela.

U nastavku možete vidjeti kako nam je bilo.