Volonterska akcija "Županijom skitamo, jedni drugima čitamo"
Autor: Anamarija Ivković, 15. 2. 2024.

U sklopu projekta „Val Volonterstva“ osnovana je Mreža školskih volonterskih klubova u koju se uključila i naša škola. Osnovna svrha Mreže je razmjena ideja te pružanje uzajamne podrške među školskim koordinatorima volontera.

S ciljem promocije volonterstva u našoj županiji Mreža je organizirala zajedničku volontersku akciju pod nazivom „Županijom skitamo, jedni drugima čitamo!“.

Na temelju priče Jorge Bucaya – Planovi puta osmislili smo radionicu za štićenike Doma Sv. Frane. Štićenicima je najprije pročitana istoimena priča, a zatim su aktivno sudjelovali u radionici. Radionica se sastojala od 'plana puta' koji ih je vodio prema njihovom odabiru kartica/puzzli do konačnog cilja – srca od puzzli – koje su u konačnici izlijepili istim tim karticama/puzzlama. Na kraju radionice svi skupa su zapjevali „Put ka sreći“ Gorana Bare i Majki, te još neke pjesme po odabiru samih štićenika.

U nastavku više slika...