oglasna ploča
EAThink2015 – Jedi lokalno, misli globalno!
Autor: Administrator , 14. 2. 2017.

Natječaj za kratke, društveno odgovorne video uratke učenika na temu održivih prehrambenih sustava, prehrambenog suvereniteta i globalnih izazova

„Tanjur pun dobrote!“

Udruga Žmergo otvara video natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola uključenih u projekt EAThink2015 kojim se podupiru kreativne ideje učenika za društveno angažirane video uratke kojima učenici odgovaraju na problematiku globalnih izazova u području hrane!

U formi video spota u trajanju do 30 sekundi, želimo vidjeti najinovativnije ideje učenika kao njihovih prijedloga rješenja za uočene probleme na temu neovisnosti hrane (uzgoj hrane / vrtlarenje, hrana kao otpad, kritička, odgovorna kupovina i potrošnja hrane)
Na osnovu najbolje učeničke ideja razvit će se medijska informativna kampanja projekta na nacionalnoj, ali i europskoj razini s ciljem podizanja svijesti o izazovima globalnog razvoja! Profesionalno snimljen video na temelju pobjedničkog videa će biti javno prikazan na nacionalnoj televiziji.
ROK Natječaj je otvoren za prijave od 12. prosinca 2016. do 1. ožujka 2017. (do ponoći),
PRIJAVITELJI Učenici osnovnih i srednjih škola uključenih u projekt EAThink2015- Jedi lokalno, misli globalno! u dobi od 11 – 19 godina (cijeli razredni odjel ili tim od najmanje 5 učenika iste škole različitih uzrasta) i to iz škola na području cijele Hrvatske.