Autor: Administrator , 26. 4. 2017.

Tema ovog zanimljivog predavanja bila je »Dobri dupini u Jadranskom moru«. Institut »Plavi svijet« iz Velog Lošinja već preko 20 godina provodi istraživanje dobrih dupina u Jadranskom moru.

Na predavanju je prezentiran rad Instituta i rezultati najdužeg sustavnog istraživanja biologije i ekologije dobrih dupina u Sredozemnom moru.

U uvodnom dijelu predavanja zainteresirani suse bolje upoznali s ovom karizmatičnom vrstom, mogli su naučili kuda se kreću, kako žive, zašto skaču, koliko ih ima u Jadranu, što ih ugrožava, kako se ponašati pri susretu s dupinima i brojne druge zanimljivosti.

Osim toga bilo je riječi i o drugim vrstama morskih životinjau Jadranskom moru kao što su morske kornjače.

Uz mnoštvo atraktivnih fotografija, video snimaka, ali i zvukova dupina, ovo je predavanje održao Grgur Pleslić, dugogodišnji istraživač Instituta »Plavi svijet«.