Autor: Administrator , 25. 4. 2017.

Drugi dan ekološko-edukativne manifestacije Eko dani  započeo je otvaranjem izložbe fotografije na temu "Između mora i planina do nebeskih visina" učenika osnovnih i srednjih škola Zadarske županije.

Od mnoštva poslanih radova, ocjenjivački sud je, u konkurenciji osnovnih škola nagradio slijedeće radove:

3. Leon Šenkovski, Prirodoslovno-grafička škola

Svečano otvorenje, svojim nastupom obogatili su Tena Milinčić na violini, Roža Milković na gitari i Adrian Valčić na klavijaturama.

Ova izložba je i u programu županijskih dana.  Izložbu je otvorila gđa. Renata Vuksan, pomoćnica pročelnika Ureda za društvene djelatnosti. Na početku nazočne je pozdravio ravnatelj Prirodoslovno-grafičke škole, Tomislav Grbin.

»Tradicija zadarske fotografije je veoma snažna. Poznati zadarski fotograf Tomas Burato je djelovao krajem 19. stoljeća, a braća Brkan s titulom ekselencije fotografije sredinom 20. stoljeća. Od tog samog svjetskog vrha učili su i sadašnji zadarski fotografi na čelu sa Zvonkom Kucelinom. Zadranima je fotografija u krvi. Na svima nama je da tu tradiciju održavamo, njegujući tu kvalitetu jer kad se ta tradicija prekine, početi iz početka je gotovo nemoguće« naglasio je u svom uvodnom govoru ravnatelj Grbin..