Posjet velikog glumca
Autor: Administrator , 30. 4. 2013.

(Ivo Gregurević u Zadru 29. i 30. Travnja)
Velikana hrvatskog glumišta Ivu Gregurevića doveli smo u Zadar da bi u sklopu svog projekta “Život može biti lijep“ našim školarcima na svojstven način osvijestio problem ovisnosti. Bilo je to živo očitovanje bez glumatanja i scenske poze...

fotogalerija

Osjetio je gorku istinu na vlastitoj koži svjedočeći izravno traumatičnoj borbi vlastitog sina s fantomom droge. Dijalog glumca i mlade publike bijaše otvoren, neposredan, jednostavan. Nesvakidašnji dodir sa iskustvom koje najčešće ostaje dijelom virtualnog, medijskog iskustva.

Osim naše škole, kao organizatora ove edukativni-scenske manifestacije, događaju su nazočili i učenici Gimnazije Jurja Barakovića te učenici Zadarske privatne gimnazije s pravom javnosti.

Veliki je glumac bio izuzetno zadovoljan interesom i angažmanom mlade publike. Nakon večere, kojom smo ga domaćinski počastili u Konobi Skoblar, pozvali smo ga na obilazak zadarskih znamenitosti i na jedan sadržajan povijesni sat . U lijepom ozračju blage travanjske noći Ivo je ostao zadivljen sadržajnom povjesnicom drevnoga grada što je njegovu boravku, nakon zanimljivog nastupa, urezalo poseban pečat. Analizirajući doživljeno, a uspostavivši vitalne kontakte s nekim zadarskim subjektima s područja kulture, najavio je ponovni i skori dolazak.