BOŽIĆNA MATEMATIČKA IZLOŽBA - „MATEMATIKA IGLOM I KONCEM“
Autor: Administrator , 13. 12. 2016.

Naši vrijedni četvrtaši uz podršku i vodstvo profesorice Suzane Jurin poigrali su se s iglom i koncem i pokazali nam zabavniju stranu matematike. Radovi su izloženi u prostorijama škole.

"Ovo je matematika koja izlazi iz uobičajenog okvira i prelazi na višu razinu promišljanja i uočavanja svijeta oko nas.

Matematikom se mogu prikazati i opisati svi oblici ovog svemira. Sve oko nas su zakrivljene crte koje stvaraju oblike. Cijeli svemir je oblik – igra linija u stalnoj promjeni.

Svojim mislima oblikujemo sebe i sve oko sebe.

Predajemo Vam mali dio nas kroz naše radove!"

Radove su izradili učenici Prirodoslovno-grafičke škole Zadar: Lucija Silverija Radas, Filip Grdović, Irinea Pedisić, Lea Cvetković, Petra Dadić, Nikolina Vrkić, Maritea Kaštropil, Franka Volpi-Kobal i Laura Cindrić.