Terenska nastava - NP Krka
Autor: Danijel Gulin, 12. 11. 2016.

Dana 2. studenoga 2016. održana je jednodnevna terenska nastava u Nacionalnom parku  Krka za učenike 3. i 4. razreda smjera ekološki i kemijski tehničar.

Terenska nastava imala je za cilj utvrditi najvažnije kemijske, geološke i biološke karakteristike ovog riječnog ekosustava. Nastava je uključivala obilazak dvije lokacije u Nacionalnom parku: Roški slap i Skradinski buk.

Tijekom nastave učenici su radili u 3 skupine:

• KEMIJSKA – SEDRAkemijska analiza vode i određivanje uvjeta za nastanak sedre
  • BIOLOŠKA - uzorkovanje i određivanje najčešćih predstavnika fitoplanktona i zooplanktona

Roški slap

Kemijska grupa

Sedra

Geološka grupa

Biološka grupa

Skradinski buk

Nakon provedene terenske nastave učenici znaju:

• procijeniti kvalitetu vode mjerenjem brojnih parametara (utrošeni kisik,  pH, temperatura, nitriti, nitrati, kloridi, fosfati, amonij, električna vodljivost)
  • odrediti kemijske i fizikalne parametre koji su ključni za nastanak sedre