Prvi tjedan u Sevilli - realizacija mobilnosti Erasmus+ projekta GameINg Innovative Gamers
Autor: Administrator , 3. 4. 2022.

Konačno smo krenuli na put na mobilnost u Sevillu nakon dugo vremena i velikog broja odgoda zbog korona krize. Nekoliko zadnjih dana u školi je raslo uzbuđenje oko priprema za neke od nas moglo bi se reći životnog putovanja.

Nas 32 učenika i naše dvije profesorice krenuli smo iz Zadra u subotu kada nam je inače slobodan dan. Nikome nije bilo teško, niti je kasnio ili se bunio jer nas je čekala ova velika avantura koju upravo dok ovo pišemo i proživljavamo. Nekima od nas bio je veliki doživljaj i putovanje avionom iz Zagreba do Malage. Kad smo došli u Malagu, rodni grad Pabla Picassa, odmah smo autobusom krenuli u Sevillu. Putovanje od Zadra do Seville rastegnulo se na cijeli dan, tako da smo u hostel stigli  kasno navečer.

Hostel je jako organiziran, nema baš previše zvjezdica ali imamo sve što nam treba i možemo reći da je baš po mjeri čovjeka. Malo nam je čudno to što španjolci puno "frigaju", na jelovniku ima puno ribe i čudnih začina, a znate nas :-).

Već tjedan dana smo u prekrasnoj Sevilli i odradili smo pola svojih aktivnosti i obveza. Stručna praksa nam je nekoliko autobusnih stanica udaljena od hostela. Podjeljeni smo u dvije grupe. Prvi tjedan je ekipa iz VGA u jutarnjoj smjeni, a ekipa iz VGD u popodnevnoj. Edukacija je interesantana i naučili smo jako puno novih i zanimljivih stvari u Blenderu i Unityu. Svijet igrica smo upoznali s one druge strane gdje nastaju za razliku od dosadašnjih iskustava u kojima smo znali samo kako se igraju i konzumiraju.

Uz stručnu praksu koju pohađamo svaki dan u tarjanju od 6 sati ostaje nam i neko vrijeme za uživanje u prekrasnoj Sevilli. Prvi tjedan smo zaključili odlaskom u Alhambru u Granadi. Alhambra je palača iz vremena posljednjih arapskih vladara u Španjolskoj, točnije u Andaluziji. Nalazi se u podnožju planine Sierra Nevada koja je inače visoka preko tri tisuće metara i sada je prekrivena snijegom iako je travanj. Cijeli tjedan šetali smo i uživali po Sevilli. Neki od nas posjetili su Metropol Parasol atrakciju u centru Seville, najveću modernu drvenu konstrukciju na svijetu. Panoramski pogled na grad ostavio nas je bez daha. Posjetili smo arenu i muzej koride Real Maestranza de Sevilla i naučili ponešto o borbama s bikovima. Malo smo se iznenadili kad smo čuli da se meso tih bikova jede i može se kupiti u mesnicama. Kažu da je tvrdo, nismo sigurni, ali nam se čini da se to meso našlo na našem meniju u hostelu :-).

Uz ove glavne turističke atrakcije u Sevilli se zaista ima što vidjeti i raditi. Posjetili smo i Akvarij uz rijeku Guadalquivir, šetali kroz Park Marie Luise, poznati trg Plaza de Espana, židovsku četvrt Santa Cruz, Macarenu i još puno puno toga. Ostalo nam je još tjedan dana i planiramo ih dobro iskoristiti.