Opis projekta GameINg programa Erasmus+
Autor: Anamarija Ivković, 13. 1. 2020.

Projektom GameINg, učenici će unaprijediti vještine i kompetencije stečene dosadašnjim formalnim obrazovanjem te usvojiti nove vještine upotrebom inovativnih tehnologija tijekom obavljanja stručne prakse u EU. Učenici koji se obrazuju za zanimanja grafički urednik-dizajner, medijski tehničar i web dizajner unutar kurikuluma nemaju predviđenu stručnu praksu u realnom radnom okruženju. Škola nema dovoljno sredstava za inovativne tehnologije i mogućnosti kako bi učenicima osigurala relevantne kompetencije i pripremila ih za tržište rada.

Na mobilnost u Španjolsku u školskoj godini 2019/2020 odlaze 32 učenika i 2 nastavnika u pratnji.
1. Program - Video game development (programiranje i kreiranje video igara): 16 učenika/2 tjedna, Sevilla, Španjolska
2. Program - Video games art (kreiranje 2D/3D likova i dizajna prostora za video igre): 16 učenika/2 tjedna, Sevilla, Španjolska
Za inozemnog partnera smo odabrali tvrtku The Game Kitchen koji će nam biti podrška tijekom putovanja, osigurati smještaj, osigurati mentora odgovornog za sudionike u provedbi programa, pratiti i evaluirati ishode programa sudionika, organizirati kulturološke aktivnosti.
Vještine i kompetencije koje će učenici razviti u sklopu programa GameINg:
• unaprijediti i steći nova stručna znanja i kompetencije,
• upoznati se s radnom disciplinom,
• postati konkurentniji na europskom tržištu rada,
• upoznati se s kvalitetom rada u inozemnim poduzećima,
• razviti radne navike, poduzetnički duh i osjećaj profesionalne odgovornosti
• razviti pozitivan odnos prema radu i struci,
• povećati izglede za zapošljavanje,
• ojačati samopouzdanje te osobni razvoj,
• razviti vještine timskog rada
• osvijestiti važnost cjeloživotnog obrazovanja,
• poboljšati jezične kompetencije
• razviti osjećaj multikulturalnosti, međusobnog razumijevanja i tolerancije,
• upoznati kulturne znamenitosti Španjolske
Tijekom mobilnosti učenici će voditi elektronski dnevnik rada, a nakon prakse partnerske organizacije će zajednički popuniti dokument Europass Mobility Document. Nakon mobilnosti obavit će se evaluacija projekta, diseminacija rezultata na nivou ustanove i na lokalnoj/regionalnoj/nacionalnoj/internacionalnoj razini te ispuniti završna izvješća.

Projektni prijedlog pod brojem 2019-1-HR01-KA102-060613 je odobren od Agencije za mobilnosti i projekte EU uz financijsku potporu od 100% u iznosu od:
71.174,00 EUR