Fizika i geografija - 1.b razred (30.ožujka 2022.)
Autor: Anamarija Ivković, 10. 4. 2022.

S učenicima kemijskog tehničara nastavnice Ana Šimurina i Josipa Stipanov su održale blok sat fizike i geografije. Tema je bila Tlak zraka i strujanje zraka.

Kroz kahoot su ponovili što znaju o tlaku i strujanju zraka iz fizike (iz osnovne škole) i geografije.

Nastavnice su pripremile 4 različita pokusa za grupni rad (4 grupe učenika). Učenici su imali dovoljno vremena za izvesti pokuse i riješiti nastavne listiće.

Nakon toga su jedni drugima predstavili što su usvojili te su opisali koje su pokuse proveli i kako. Učenici su predstavljanjem pokusa vježbali prezentacijske vještine, te su uspješno povezali geografiju i fiziku.

Zadovoljstvo ovakvom nastavom su pokazali prilikom evaluacije, te su zaželjeli više integriranih sati.