SAMOTESTIRANJE NA KORONAVIRUS - Kako upotrijebiti antigenski test za samotestiranje na COVID-19
Autor: Anamarija Ivković, 13. 2. 2022.

Ovaj video izrađen je u sklopu uvođenja zdravstvene mjere redovnog samotestiranja učenika u suradnji Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i uz podršku Ministarstva zdravstva Republike Hrvatske.

Cilj mjere samotestiranja učenika je povećati vjerojatnost za što duže održavanje nastave uživo u prostorima škole ukidanjem mjere zdravstvenog nadzora u samoizolaciji (karanteni). Dodatni cilj je smanjiti rizik od širenja bolesti COVID-19 u školi i u obitelji. Mjera redovitog samotestiranja je dobrovoljna. Za njenu uspješnu i učinkovitu provedbu važno je da što više učenika sudjeluje u redovitom samotestiranju.

Samotestiranje se provodi u 4 glavna koraka:

1. Pročitajte upute za uporabu i operite ruke.

2. Uzmite uzorak za testiranje.

3. Provedite testiranje.

4. Saznajte rezultat za 15-20 min.

Što ako je rezultat pozitivan, a što ako je negativan?

• negativan rezultat - učenik ide u školu

• pozitivan rezultat - učenik ostaje kod kuće, javlja se liječniku i školi.

Pogledaj video: